İçeriğe geç

Mutki Yol Tarifi

Bitlis Mutki yol tarifi; yazımızda öncelikle Mutki şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mutki’ye nasıl gidilir? Mutki yol tarifi? Mutki yol haritası? Mutki İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mutki İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis’in ilçesi olan Mutki, Bitlis’in yerleşim yerlerinden biridir. Mutki İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.069 km2’dir. Mutki ilçesinin rakımı ise 1.486 m olarak hesaplanmıştır. Mutki ilinin Kuzeyinde Güroymak, doğusunda ise Bitlis merkez, batısında Batman, Güneyinde ise Siirt ilçeleri bulunmaktadır. Mutki ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mutki İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mutki ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 31.869 nüfusa sahiptir.

Mutki İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mutki Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mutki’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mutki Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mutki’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Mutki’ye Nasıl Gidilir? Mutki Yol Tarifi

Mutki’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mutki’ye gelebilirsiniz. Mutki karayolu ile Bitlis şehir merkezine 35,6 km, İstanbul’a yaklaşık 1,421 km, Ankara’ya yaklaşık1,109 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,639 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bitlis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bitlis demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mutki ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.