İçeriğe geç

Mut Yol Tarifi

Mersin Mut yol tarifi; yazımızda öncelikle Mut şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mut’a nasıl gidilir? Mut yol tarifi? Mut yol haritası? Mut İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mut İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Mut, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Mut İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.718 km2’dir. Mut ilçesinin rakımı ise 314 m olarak hesaplanmıştır. Mut ilinin Kuzeyinde ve batısında Karaman, doğusunda ise Silifke, güneyinde Gülnar ilçeleri bulunmaktadır. Mut ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mut İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mut ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 62.639 nüfusa sahiptir.

Mut İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mut Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mut’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mut Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mut’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Mut’a Nasıl Gidilir? Mut Yol Tarifi

Mut’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mut’a gelebilirsiniz. Mut karayolu ile Mersin şehir merkezine 179 km, İstanbul’a yaklaşık 886 km, Ankara’ya yaklaşık 451 km, İzmir’den ise yaklaşık 741 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mut ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır. Mut’a Nasıl Gidilir? Mut