İçeriğe geç

Mut Ermenek Arası Kaç KM

Mut Ermenek arası kaç km; yazımızda öncelikle Mut ve Ermenek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mut Ermenek arası kaç km? Mut Ermenek arası kaç saat? Mut Ermenek yol tarifi? Mut Ermenek arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mut ile Ermenek İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Mut ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mut ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,718km2’dir.Mut ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 38′ 43.3752” Kuzey ve 33° 26′ 13.5564” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Ermenek ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ermenekilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,242km2dir.Ermenek ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 38′ 24.9468” Kuzey ve 32° 53′ 31.3296” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Mut Ermenek Arası Kaç KM

Mut Ermenek arası mesafe karayolu ile yaklaşık 104 km’dir.

Mut Ermenek Arası Kaç KM

Mut Ermenek Arası Kaç Saat

Mut Ermenek arası kaç saat; Mut Ermenek arası mesafe karayolu ile yaklaşık 104 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakikasürmektedir. Mut Ermenek arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Mut Ermenek Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mut Ermenek arası mesafe karayolu ile yaklaşık 104 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mut Ermenek Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mut Ermenek arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mut’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mut’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ermenek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ermenek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.