İçeriğe geç

Mustafakemalpaşa Yol Tarifi

Bursa Mustafakemalpaşa yol tarifi; yazımızda öncelikle Mustafakemalpaşa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mustafakemalpaşa’ya nasıl gidilir? Mustafakemalpaşa yol tarifi? Mustafakemalpaşa yol haritası? Mustafakemalpaşa İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz

Mustafakemalpaşa İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Mustafakemalpaşa, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Mustafakemalpaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.732 km2’dir. Mustafakemalpaşa ilçesinin rakımı ise 60 m olarak hesaplanmıştır. Mustafakemalpaşa İlçesinin, Kuzeyinde, Karacabey, Doğusunda, Orhaneli Batısında, Balıkesir Güneyinde, Büyükorhan ilçeleri bulunmaktadır. Mustafakemalpaşa ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mustafakemalpaşa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mustafakemalpaşa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 100,696 nüfusa sahiptir.

Mustafakemalpaşa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Mustafakemalpaşa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Mustafakemalpaşa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Mustafakemalpaşa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mustafakemalpaşa’ya yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Mustafakemalpaşa’ya Nasıl Gidilir? Mustafakemalpaşa Yol Tarifi

Mustafakemalpaşa’ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Mustafakemalpaşa’ya gelebilirsiniz. Mustafakemalpaşa karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 83 İstanbul’a yaklaşık 225 km, Ankara’ya yaklaşık 478 km, İzmir’den ise yaklaşık 273 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.