İçeriğe geç

Musabeyli Yol Tarifi

Kilis Musabeyli yol tarifi; yazımızda öncelikle Musabeyli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Musabeyli’ye nasıl gidilir? Musabeyli yol tarifi? Musabeyli yol haritası? Musabeyli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Musabeyli İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis’in ilçesi olan Musabeyli, Kilis’in yerleşim yerlerinden biridir. Musabeyli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 346 km2’dir. Musabeyli ilçesinin rakımı ise 745 m olarak hesaplanmıştır. Musabeyli ilçesinin Kuzeyinde, doğusunda ve batısında Gaziantep, Güneyinde ise Polateli ve Kilis Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Musabeyli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Musabeyli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Musabeyli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.334 nüfusa sahiptir.

Musabeyli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Musabeyli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Musabeyli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Musabeyli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Musabeyli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Musabeyli’ye Nasıl Gidilir? Musabeyli Yol Tarifi

Musabeyli’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Musabeyli’ye gelebilirsiniz. Musabeyli karayolu ile Kilis şehir merkezine 33.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.155 km, Ankara’ya yaklaşık 719 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.127 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kilis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kilis demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Musabeyli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.