İçeriğe geç

Muş Yozgat Arası Kaç KM

Muş Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Muş ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muş Yozgat arası kaç km? Muş Yozgat arası kaç saat? Muş Yozgat yol tarifi? Muş Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muş ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muş Yozgat Arası Kaç KM

Muş Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 800 km’dir. Muş Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 589 km’dir.

Muş Yozgat Arası Kaç KM

Muş Yozgat Arası Kaç Saat

Muş Yozgat arası kaç saat; Muş Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 800 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Muş Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Muş Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 589 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Muş Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muş Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 800 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muş Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muş Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.