İçeriğe geç

Muş Yalova Arası Kaç KM

Muş Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Muş ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muş Yalova arası kaç km? Muş Yalova arası kaç saat? Muş Yalova yol tarifi? Muş Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muş ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Muş Yalova Arası Kaç KM

Muş Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1414 km’dir. Muş Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1067 km’dir.

Muş Yalova Arası Kaç KM

Muş Yalova Arası Kaç Saat

Muş Yalova arası kaç saat; Muş Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1414 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Muş Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Muş Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1067 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Muş Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muş Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1414 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 114 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muş Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muş Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.