İçeriğe geç

Van Muş Arası Kaç KM

Van Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Muş arası kaç km? Van Muş arası kaç saat? Van Muş yol tarifi? Van Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Van Muş Arası Kaç KM

Van Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 258 km’dir. Van Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 200 km’dir.

Van Muş Arası Kaç KM

Van Muş Arası Kaç Saat

Van Muş arası kaç saat; Van Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 258 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Van Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Van Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 200 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Van Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 258 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.