İçeriğe geç

Muş Tunceli Arası Kaç KM

Muş Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Muş ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muş Tunceli arası kaç km? Muş Tunceli arası kaç saat? Muş Tunceli yol tarifi? Muş Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muş ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Muş Tunceli Arası Kaç KM

Muş Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 km’dir. Muş Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 174 km’dir.

Muş Tunceli Arası Kaç KM

Muş Tunceli Arası Kaç Saat

Muş Tunceli arası kaç saat; Muş Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Muş Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Muş Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 174 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Muş Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muş Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muş Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muş Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.