İçeriğe geç

Trabzon Muş Arası Kaç KM

Trabzon Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Muş arası kaç km? Trabzon Muş arası kaç saat? Trabzon Muş yol tarifi? Trabzon Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Muş Arası Kaç KM

Trabzon Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 435 km’dir. Trabzon Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 295 km’dir.

Trabzon Muş Arası Kaç KM

Trabzon Muş Arası Kaç Saat

Trabzon Muş arası kaç saat; Trabzon Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 435 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Trabzon Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 295 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Trabzon Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 435 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.