Muş Tatvan Arası Kaç KM

Muş Tatvan arası kaç km; yazımızda öncelikle Muş ve Tatvan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muş Tatvan arası kaç km? Muş Tatvan arası kaç saat? Muş Tatvan yol tarifi? Muş Tatvan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muş ile Tatvan İli Hakkında Genel Bilgiler

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ilinin yüzölçümü yaklaşık 8,090 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38° 44′ 4.4232” Kuzey ve 41° 29′ 27.7404” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tatvan ilçesi;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tatvan ilçesinin yüzölçümü yaklaşık  1,885  km2dir. Tatvan ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 30′ 7.1964” Kuzey ve 42° 16′ 52.5972” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muş Tatvan Arası Kaç KM

Muş Tatvan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 82 km’dir.

Muş Tatvan Arası Kaç KM

Muş Tatvan Arası Kaç Saat

Muş Tatvan arası kaç saat; Muş Tatvan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 82 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Muş Tatvan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Muş Tatvan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muş Tatvan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 82 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muş Tatvan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muş Tatvan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tatvan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tatvan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.