İçeriğe geç

Muş Sivas Arası Kaç KM

Muş Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Muş ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muş Sivas arası kaç km? Muş Sivas arası kaç saat? Muş Sivas yol tarifi? Muş Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muş ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Muş Sivas Arası Kaç KM

Muş Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 581 km’dir. Muş Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 403 km’dir.

Muş Sivas Arası Kaç KM

Muş Sivas Arası Kaç Saat

Muş Sivas arası kaç saat; Muş Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 581 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Muş Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Muş Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 403 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Muş Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muş Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 581 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muş Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muş Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.