İçeriğe geç

Muş Şırnak Arası Kaç KM

Muş Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Muş ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muş Şırnak arası kaç km? Muş Şırnak arası kaç saat? Muş Şırnak yol tarifi? Muş Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muş ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muş Şırnak Arası Kaç KM

Muş Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 272 km’dir. Muş Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 160 km’dir.

Muş Şırnak Arası Kaç KM

Muş Şırnak Arası Kaç Saat

Muş Şırnak arası kaç saat; Muş Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 272 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Muş Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Muş Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 160 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Muş Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muş Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 272 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muş Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muş Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.