İçeriğe geç

Muş Sinop Arası Kaç KM

Muş Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Muş ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muş Sinop arası kaç km? Muş Sinop arası kaç saat? Muş Sinop yol tarifi? Muş Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muş ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Muş Sinop Arası Kaç KM

Muş Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 916 km’dir. Muş Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 651 km’dir.

Muş Sinop Arası Kaç KM

Muş Sinop Arası Kaç Saat

Muş Sinop arası kaç saat; Muş Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 916 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Muş Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Muş Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 651 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Muş Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muş Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 916 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muş Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muş Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.