İçeriğe geç

Şanlıurfa Muş Arası Kaç KM

Şanlıurfa Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Muş arası kaç km? Şanlıurfa Muş arası kaç saat? Şanlıurfa Muş yol tarifi? Şanlıurfa Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS   koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Muş Arası Kaç KM

Şanlıurfa Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 343 km’dir. Şanlıurfa Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 257 km’dir.

Şanlıurfa Muş Arası Kaç KM

Şanlıurfa Muş Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Muş arası kaç saat; Şanlıurfa Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 343 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Şanlıurfa Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Şanlıurfa Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 257 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika

Şanlıurfa Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 343 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.