İçeriğe geç

Samsun Muş Arası Kaç KM

Samsun Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Muş arası kaç km? Samsun Muş arası kaç saat? Samsun Muş yol tarifi? Samsun Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Samsun Muş Arası Kaç KM

Samsun Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 801 km’dir. Samsun Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 523 km’dir.

Samsun Muş Arası Kaç KM

Samsun Muş Arası Kaç Saat

Samsun Muş arası kaç saat; Samsun Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 801 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Samsun Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 523 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Samsun Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 801 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.