İçeriğe geç

Sakarya Muş Arası Kaç KM

Sakarya Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Muş arası kaç km? Sakarya Muş arası kaç saat? Sakarya Muş yol tarifi? Sakarya Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Muş Arası Kaç KM

Sakarya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1306 km’dir. Sakarya Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 971 km’dir.

Sakarya Muş Arası Kaç KM

Sakarya Muş Arası Kaç Saat

Sakarya Muş arası kaç saat; Sakarya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1306 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 971 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Sakarya Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1306 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.