Ordu Muş Arası Kaç KM

Ordu Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Muş arası kaç km? Ordu Muş arası kaç saat? Ordu Muş yol tarifi? Ordu Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Ordu Muş Arası Kaç KM

Ordu Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 km’dir. Ordu Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 420 km’dir.

Ordu Muş Arası Kaç KM

Ordu Muş Arası Kaç Saat

Ordu Muş arası kaç saat; Ordu Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ordu Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 420 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ordu Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.