İçeriğe geç

Muş Niğde Arası Kaç KM

Muş Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Muş ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muş Niğde arası kaç km? Muş Niğde arası kaç saat? Muş Niğde yol tarifi? Muş Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muş ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Muş Niğde Arası Kaç KM

Muş Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 816 km’dir. Muş Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 601 km’dir.

Muş Niğde Arası Kaç KM

Muş Niğde Arası Kaç Saat

Muş Niğde arası kaç saat; Muş Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 816 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Muş Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Muş Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 601 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Muş Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muş Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 816 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muş Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muş Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.