İçeriğe geç

Muş Merkez Yol Tarifi

Muş Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Muş Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muş Merkez’e nasıl gidilir? Muş Merkez yol tarifi? Muş Merkez yol haritası? Muş Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muş Merkez İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş’un ilçesi olan Muş Merkez, Muş’un yerleşim yerlerinden biridir. Muş Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.750 km2’dir. Muş Merkez ilçesinin rakımı ise 1.334 olarak hesaplanmıştır. Muş Merkez ilçesinin Kuzeyinde Varto, doğusunda Korkut, Bulanık ve Hasköy, batısında Bingöl, Güneyinde ise Diyarbakır, Batman ve Bitlis ilçeleri bulunmaktadır. Muş Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Muş Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Muş Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 195.323 nüfusa sahiptir.

Muş Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Muş Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Muş Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Muş Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Muş Merkez’e Nasıl Gidilir? Muş Merkez Yol Tarifi

Muş Merkez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Muş Merkez’e gelebilirsiniz. Muş Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.307 km, Ankara’ya yaklaşık 987 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.516 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muş Şehir Merkezinde yer alan Muş Sultan Alparslan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muş Sultan Alparslan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Muş Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Muş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Muş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Muş Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.