İçeriğe geç

Iğdır Muş Arası Kaç KM

Iğdır Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Muş arası kaç km? Iğdır Muş arası kaç saat? Iğdır Muş yol tarifi? Iğdır Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Muş Arası Kaç KM

Iğdır Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 389 km’dir. Iğdır Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 257 km’dir.

Iğdır Muş Arası Kaç KM

Iğdır Muş Arası Kaç Saat

Iğdır Muş arası kaç saat; Iğdır Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 389 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 257 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Iğdır Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 389 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.