İçeriğe geç

Gaziantep Muş Arası Kaç KM

Gaziantep Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Muş arası kaç km? Gaziantep Muş arası kaç saat? Gaziantep Muş yol tarifi? Gaziantep Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Muş Arası Kaç KM

Gaziantep Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 517 km’dir. Gaziantep Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 407 km’dir.

Gaziantep Muş Arası Kaç KM

Gaziantep Muş Arası Kaç Saat

Gaziantep Muş arası kaç saat; Gaziantep Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 517 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 407 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Gaziantep Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 517 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.