İçeriğe geç

Erzurum Muş Arası Kaç KM

Erzurum Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Muş arası kaç km? Erzurum Muş arası kaç saat? Erzurum Muş yol tarifi? Erzurum Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Muş Arası Kaç KM

Erzurum Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 207 km’dir. Erzurum Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 132 km’dir.

Erzurum Muş Arası Kaç KM

Erzurum Muş Arası Kaç Saat

Erzurum Muş arası kaç saat; Erzurum Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 207 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 132 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Erzurum Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 207 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.