İçeriğe geç

Erzincan Muş Arası Kaç KM

Erzincan Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Muş arası kaç km? Erzincan Muş arası kaç saat? Erzincan Muş yol tarifi? Erzincan Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Muş Arası Kaç KM

Erzincan Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 273 km’dir. Erzincan Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 206 km’dir.

Erzincan Muş Arası Kaç KM

Erzincan Muş Arası Kaç Saat

Erzincan Muş arası kaç saat; Erzincan Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 273 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Erzincan Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Erzincan Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 206 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

46 dakika

Erzincan Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 273 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.