İçeriğe geç

Elazığ Muş Arası Kaç KM

Elazığ Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Muş arası kaç km? Elazığ Muş arası kaç saat? Elazığ Muş yol tarifi? Elazığ Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Muş Arası Kaç KM

Elazığ Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 253 km’dir. Elazığ Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 198 km’dir.

Elazığ Muş Arası Kaç KM

Elazığ Muş Arası Kaç Saat

Elazığ Muş arası kaç saat; Elazığ Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 253 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Elazığ Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Elazığ Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 198 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Elazığ Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 253 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.