Diyarbakır Muş Arası Kaç KM

Diyarbakır Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Muş arası kaç km? Diyarbakır Muş arası kaç saat? Diyarbakır Muş yol tarifi? Diyarbakır Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Muş Arası Kaç KM

Diyarbakır Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 210 km’dir. Diyarbakır Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 144 km’dir.

Diyarbakır Muş Arası Kaç KM

Diyarbakır Muş Arası Kaç Saat

Diyarbakır Muş arası kaç saat; Diyarbakır Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 210 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 144 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

41 dakika

Diyarbakır Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 210 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.