İçeriğe geç

Bitlis Muş Arası Kaç KM

Bitlis Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Muş arası kaç km? Bitlis Muş arası kaç saat? Bitlis Muş yol tarifi? Bitlis Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Muş Arası Kaç KM

Bitlis Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 135 km’dir. Bitlis Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 68 km’dir.

Bitlis Muş Arası Kaç Saat

Bitlis Muş arası kaç saat; Bitlis Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 135 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 68 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

35 dakika

Bitlis Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 135 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.