İçeriğe geç

Bingöl Muş Arası Kaç KM

Bingöl Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Muş arası kaç km? Bingöl Muş arası kaç saat? Bingöl Muş yol tarifi? Bingöl Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Muş Arası Kaç KM

Bingöl Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 129 km’dir. Bingöl Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 73 km’dir.

Bingöl Muş Arası Kaç Saat

Bingöl Muş arası kaç saat; Bingöl Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 129 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 73 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

35 dakika

Bingöl Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 129 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.