İçeriğe geç

Muş Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Muş ilinin alan kodu ise 436 şeklindedir. Muş ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

436 Nerenin Alan Kodu?

Muş İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 436 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Muş Telefon Kodu, Muş ili

Muş ilinin alan olarak Türkiye’nin otuz dokuzuncu en büyük ilidir. Asur geçmiş belgelerine göre Muş yöresi MÖ 13. yüzyıllarında Urartulara bağlı Nairi ülkesinin sınırlarına aitti. Diğer kaynaklarda Taron adıyla geçen yöre sırasıyla İskit, Med, Pers, Makedon, Selevkos, Roma, Part, Arsakes ve Bizans gibi devletlerin hükmü altındaydı. Muş ilinin ekonomik yapısını tarım ve hayvancılık sektörleri oluşturmaktadır. Tarım ve hayvancılığa dayalı sanayi sektörleri yani birtakım fabrikalar da bulunmaktadır. Muş ilinin 2020 TÜİK verisine göre 408.809 nüfusa sahip ilimizdir. Muş ilinde altı tane ilçe bulunmaktadır.

Muş ilinin yüz ölçümü 8,090 km2’dir. Muş coğrafi konumu ise 38° 44′ 4.4232” Kuzey ve 41° 29′ 27.7404” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muş Alan Kodu
Muş Alan Kodu

Muş Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…