İçeriğe geç

Murgul Yol Tarifi

Murgul yol tarifi; yazımızda öncelikle Murgul şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Murgul’a nasıl gidilir? Murgul yol tarifi? Murgul yol haritası? Murgul İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Murgul İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Murgul, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. Murgul İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 301 km2’dir. Murgul ilçesinin rakımı ise 436 m olarak hesaplanmıştır. Murgul İlçesinin, Kuzeyinde, Borçka, Doğusunda, Artvin Merkez Batısında, Arhavi Güneyinde, Yusufeli ilçeleri bulunmaktadır. Murgul ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Murgul İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Murgul ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6,658 nüfusa sahiptir.

Murgul İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Murgul Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Murgul’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Murgul Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Murgul’a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Murgul’a Nasıl Gidilir? Murgul Yol Tarifi

Murgul’a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Murgul’a gelebilirsiniz. Murgul karayolu ile Artvin şehir merkezine 52 km, İstanbul’a yaklaşık 1272 km, Ankara’ya yaklaşık 938 km, İzmir’den ise yaklaşık 1624 km uzaklıktadır. Artvin’e havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.