İçeriğe geç

Murgul Posta Kodu

Murgul Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Murgul Posta Kodu Sorgulama

Murgul’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Murgul İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Murgul, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. Murgul ilçesinin alan olarak Türkiye’nin yedi yüz otuz beşinci en büyük ilçesidir. Murgul İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 301 km2’dir. Rakımı ise 436 m olarak hesaplanmıştır. Murgul İlçesinin, Kuzeyinde, Borçka, Doğusunda, Murgul Batısında, Arhavi Güneyinde, Yusufeli ilçeleri bulunmaktadır. Murgul ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Murgul İlçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Murgul ilçesi 2021 yılı TÜİK verilerine göre 6,522 nüfusa sahiptir.