İçeriğe geç

Muratpaşa Yol Tarifi

Antalya Muratpaşa yol tarifi; yazımızda öncelikle Muratpaşa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muratpaşa‘ya nasıl gidilir? Muratpaşa yol tarifi? Muratpaşa yol haritası? Muratpaşa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muratpaşa İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Muratpaşa, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Muratpaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 89 km2’dir. Muratpaşa ilçesinin rakımı ise 39  m olarak hesaplanmıştır. Muratpaşa ilinin Kuzeyinde Kepez, doğusunda Aksu, batısında Konyaaltı ilçeleri bulunmaktadır. Muratpaşa ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Muratpaşa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Muratpaşa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 495,688 nüfusa sahiptir.

Muratpaşa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Muratpaşa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Muratpaşa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Muratpaşa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muratpaşa‘ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Muratpaşa’ya Nasıl Gidilir? Muratpaşa Yol Tarifi

Muratpaşa‘ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Muratpaşa‘ya gelebilirsiniz. Muratpaşa karayolu ile Antalya şehir merkezine 9 km, İstanbul’a yaklaşık 710 km, Ankara’ya yaklaşık 517 km, İzmir’den ise yaklaşık 469 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Muratpaşa ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Muratpaşa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.