İçeriğe geç

Muratlı Yol Tarifi

Tekirdağ Muratlı yol tarifi; yazımızda öncelikle Muratlı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muratlı’ya nasıl gidilir? Muratlı yol tarifi? Muratlı yol haritası? Muratlı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muratlı İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Muratlı, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Muratlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 388 km2’dir. Muratlı ilçesinin rakımı ise 76 m olarak hesaplanmıştır. Muratlı ilçesinin Kuzeyinde Kırklareli, doğusunda Ergene ve Çorlu, batısında Hayrabolu, Güneyinde ise Süleymanpaşa ilçeleri bulunmaktadır. Muratlı ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Muratlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Muratlı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 29.028 nüfusa sahiptir.

Muratlı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Muratlı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Muratlı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Muratlı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muratlı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Muratlı’ya Nasıl Gidilir? Muratlı Yol Tarifi

Muratlı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Muratlı’ya gelebilirsiniz. Muratlı karayolu ile Tekirdağ şehir merkezine 30.8 km, İstanbul’a yaklaşık 159 km, Ankara’ya yaklaşık 615 km, İzmir’den ise yaklaşık 416 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tekirdağ Şehir Merkezinde yer alan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Atatürk Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Muratlı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tekirdağ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tekirdağ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Muratlı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.