İçeriğe geç

Muradiye Yol Tarifi

Van Muradiye yol tarifi; yazımızda öncelikle Muradiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muradiye’ye nasıl gidilir? Muradiye yol tarifi? Muradiye yol haritası? Muradiye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muradiye İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Muradiye, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Muradiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 912 km2’dir. Muradiye ilçesinin rakımı ise 1.705 m olarak hesaplanmıştır. Muradiye ilçesinin Kuzeyinde Ağrı, doğusunda Çaldıran, batısında Erciş ve Tuşba, Güneyinde ise İpekyolu ve Özalp ilçeleri bulunmaktadır. Muradiye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Muradiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Muradiye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 50.206 nüfusa sahiptir.

Muradiye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Muradiye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Muradiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Muradiye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muradiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Muradiye’ye Nasıl Gidilir? Muradiye Yol Tarifi

Muradiye’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Muradiye’ye gelebilirsiniz. Muradiye karayolu ile Van şehir merkezine 78.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.583 km, Ankara’ya yaklaşık 1.220 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.936 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Muradiye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Muradiye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.