İçeriğe geç

Muradiye Posta Kodu

Muradiye Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Muradiye Posta Kodu Sorgulama

Muradiye’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Muradiye ilçesi Hakkında

Muradiye ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz kırk altıncı en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Muradiye, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Muradiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 912 km2’dir. Rakımı ise 1.705 m olarak hesaplanmıştır. Muradiye ilçesinin Kuzeyinde Ağrı, doğusunda Çaldıran, batısında Erciş ve Tuşba, Güneyinde ise İpekyolu ve Özalp ilçeleri bulunmaktadır. Muradiye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Muradiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Muradiye ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 50.247 nüfusa sahiptir.

Muradiye Posta Kodu
Muradiye Posta Kodu