İçeriğe geç

Muğla Yalova Arası Kaç KM

Muğla Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Yalova arası kaç km? Muğla Yalova arası kaç saat? Muğla Yalova yol tarifi? Muğla Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS      koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Muğla Yalova Arası Kaç KM

Muğla Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 km’dir. Muğla Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 394 km’dir.

Muğla Yalova Arası Kaç KM

Muğla Yalova Arası Kaç Saat

Muğla Yalova arası kaç saat; Muğla Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Muğla Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 394 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Muğla Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 602 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.