İçeriğe geç

Muğla Tunceli Arası Kaç KM

Muğla Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Tunceli arası kaç km? Muğla Tunceli arası kaç saat? Muğla Tunceli yol tarifi? Muğla Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS      koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Muğla Tunceli Arası Kaç KM

Muğla Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1376 km’dir. Muğla Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1001 km’dir.

Muğla Tunceli Arası Kaç KM

Muğla Tunceli Arası Kaç Saat

Muğla Tunceli arası kaç saat; Muğla Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1376 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1001 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Muğla Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1376 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 110 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.