İçeriğe geç

Muğla Trabzon Arası Kaç KM

Muğla Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Trabzon arası kaç km? Muğla Trabzon arası kaç saat? Muğla Trabzon yol tarifi? Muğla Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS      koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Muğla Trabzon Arası Kaç KM

Muğla Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1340 km’dir. Muğla Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1067 km’dir.

Muğla Trabzon Arası Kaç KM

Muğla Trabzon Arası Kaç Saat

Muğla Trabzon arası kaç saat; Muğla Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1340 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Muğla Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Muğla Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1067 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Muğla Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1340 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 108 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.