İçeriğe geç

Muğla Tokat Arası Kaç KM

Muğla Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Tokat arası kaç km? Muğla Tokat arası kaç saat? Muğla Tokat yol tarifi? Muğla Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS      koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Muğla Tokat Arası Kaç KM

Muğla Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 976 km’dir. Muğla Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 791 km’dir.

Muğla Tokat Arası Kaç KM

Muğla Tokat Arası Kaç Saat

Muğla Tokat arası kaç saat; Muğla Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 976 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Muğla Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Muğla Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 791 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Muğla Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 976 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.