Muğla Sivas Arası Kaç KM

Muğla Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Sivas arası kaç km? Muğla Sivas arası kaç saat? Muğla Sivas yol tarifi? Muğla Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS      koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Muğla Sivas Arası Kaç KM

Muğla Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1009 km’dir. Muğla Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 797 km’dir.

Muğla Sivas Arası Kaç KM

Muğla Sivas Arası Kaç Saat

Muğla Sivas arası kaç saat; Muğla Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1009 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 797 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Muğla Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1009 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.