İçeriğe geç

Muğla Şırnak Arası Kaç KM

Muğla Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Şırnak arası kaç km? Muğla Şırnak arası kaç saat? Muğla Şırnak yol tarifi? Muğla Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS      koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muğla Şırnak Arası Kaç KM

Muğla Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1569 km’dir. Muğla Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1236 km’dir.

Muğla Şırnak Arası Kaç KM

Muğla Şırnak Arası Kaç Saat

Muğla Şırnak arası kaç saat; Muğla Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1569 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1236 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Muğla Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1569 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 87 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 126 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.