İçeriğe geç

Muğla Sinop Arası Kaç KM

Muğla Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Sinop arası kaç km? Muğla Sinop arası kaç saat? Muğla Sinop yol tarifi? Muğla Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS      koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Muğla Sinop Arası Kaç KM

Muğla Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1000 km’dir. Muğla Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 791 km’dir.

Muğla Sinop Arası Kaç KM

Muğla Sinop Arası Kaç Saat

Muğla Sinop arası kaç saat; Muğla Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1000 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 791 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Muğla Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1000 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.