İçeriğe geç

Samsun Muğla Arası Kaç KM

Samsun Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Muğla arası kaç km? Samsun Muğla arası kaç saat? Samsun Muğla yol tarifi? Samsun Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Samsun Muğla Arası Kaç KM

Samsun Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1019 km’dir. Samsun Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 816 km’dir.

Samsun Muğla Arası Kaç KM

Samsun Muğla Arası Kaç Saat

Samsun Muğla arası kaç saat; Samsun Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1019 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 816 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Samsun Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1019 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 82 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.