İçeriğe geç

Muğla Rize Arası Kaç KM

Muğla Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Rize arası kaç km? Muğla Rize arası kaç saat? Muğla Rize yol tarifi? Muğla Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS      koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Muğla Rize Arası Kaç KM

Muğla Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1418 km’dir. Muğla Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1131 km’dir.

Muğla Rize Arası Kaç KM

Muğla Rize Arası Kaç Saat

Muğla Rize arası kaç saat; Muğla Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1418 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1131 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Muğla Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1418 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 114 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.