İçeriğe geç

Muğla Muş Arası Kaç KM

Muğla Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Muş arası kaç km? Muğla Muş arası kaç saat? Muğla Muş yol tarifi? Muğla Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS      koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Muğla Muş Arası Kaç KM

Muğla Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1478 km’dir. Muğla Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1154 km’dir.

Muğla Muş Arası Kaç KM

Muğla Muş Arası Kaç Saat

Muğla Muş arası kaç saat; Muğla Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1478 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1154 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Muğla Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1478 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 82 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 119 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.