İçeriğe geç

Muğla Iğdır Arası Kaç KM

Muğla Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Iğdır arası kaç km? Muğla Iğdır arası kaç saat? Muğla Iğdır yol tarifi? Muğla Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Muğla Iğdır Arası Kaç KM

Muğla Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1715 km’dir. Muğla Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1387 km’dir.

Muğla Iğdır Arası Kaç KM

Muğla Iğdır Arası Kaç Saat

Muğla Iğdır arası kaç saat; Muğla Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1715 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat sürmektedir. Muğla Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat sürmektedir. Muğla Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1387 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat

Otobüs ile;

21 saat

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

Muğla Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1715 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 95 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 138 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.