İçeriğe geç

Hatay Muğla Arası Kaç KM

Hatay Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Muğla arası kaç km? Hatay Muğla arası kaç saat? Hatay Muğla yol tarifi? Hatay Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Hatay Muğla Arası Kaç KM

Hatay Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1024 km’dir. Hatay Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 707 km’dir.

Hatay Muğla Arası Kaç KM

Hatay Muğla Arası Kaç Saat

Hatay Muğla arası kaç saat; Hatay Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1024 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 707 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Hatay Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1024 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 82 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.