Muğla Fethiye Arası Kaç KM


Muğla Fethiye arası kaç km;
yazımızda öncelikle Muğla ve Fethiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Fethiye arası kaç km? Muğla Fethiye arası kaç saat? Muğla Fethiye yol tarifi? Muğla Fethiye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Fethiye İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilçesinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Fethiye ilçesi;

Efe bölgesinde yer alan Fethiye ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 875 km2’dir.  Fethiye ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 39′ 33.2820” Kuzey ve 29° 7′ 34.8492” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muğla Fethiye Arası Kaç KM

Muğla Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 km’dir. Muğla Fethiye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 100 km’dir.

Muğla Fethiye Arası Kaç KM

Muğla Fethiye Arası Kaç Saat

Muğla Fethiye arası kaç saat; Muğla Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Fethiye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Fethiye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 100 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Muğla Fethiye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Fethiye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Fethiye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Fethiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fethiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.