İçeriğe geç

Erzurum Muğla Arası Kaç KM

Erzurum Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Muğla arası kaç km? Erzurum Muğla arası kaç saat? Erzurum Muğla yol tarifi? Erzurum Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS     koordinatlarıdır.

Erzurum Muğla Arası Kaç KM

Erzurum Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1439 km’dir. Erzurum Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1153 km’dir.

Erzurum Muğla Arası Kaç KM

Erzurum Muğla Arası Kaç Saat

Erzurum Muğla arası kaç saat; Erzurum Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1439 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Erzurum Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Erzurum Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1153 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Erzurum Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1439 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 80 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 116 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.