İçeriğe geç

Muğla Edirne Arası Kaç KM

Muğla Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Edirne arası kaç km? Muğla Edirne arası kaç saat? Muğla Edirne yol tarifi? Muğla Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Muğla Edirne Arası Kaç KM

Muğla Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 km’dir. Muğla Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 528 km’dir.

Muğla Edirne Arası Kaç KM

Muğla Edirne Arası Kaç Saat

Muğla Edirne arası kaç saat; Muğla Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Muğla Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 528 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Muğla Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.